Ve dnech 5.7-6.7.2022 máme z důvodu státního svátku zavřeno. Objednávky a dotazy budou vyřizovány od čtvrtku 7.7.2022. Děkujeme za pochopení

Skvělý pomocník pro novorozené miminko - hnízdečko

hnizdecko_vanickovani_8

 

U maminky v bříšku se miminko cítí nejlépe a jsou tam pro něj ty nejideálnější podmínky. Po narození ho čeká nejeden nelehký úkol. Musí se naučit spoustu nových věcí a zadaptovat se v novém prostředí. Proto potřebuje již od prvních chvilek, kdy je na světě pomoc, péči a lásku hlavně od svých nejbližších.

 Nejideálnější tedy je miminku dopřát takové podmínky, které mu připomínají pobyt v bříšku.

Miminkům dělá dobře:

  • těsnější prostor
  • monotonní zvuk
  • klidné pohyby
  • sání
  • teplo
  • hlas jeho blízkých

  

Jednu z vychytávek, kterou můžeme doporučit je hnízdečko, protože je to opravdový pomocník a skvělý nápad, který ocení každá maminka 

 hnizdecka2

 

Hnízdečka jsou navrženy tak, aby miminkům navozovalo pocit přítomnosti u maminky v bříšku a zároveň jsou i obrovským pomocníkem při běžném dni.

 

Všichni jsme jen lidé, jen rodiče a všichni také máme i běžné potřeby. Miminko není možné nosit v náručí celý den, i když by si to jistě přálo.

Hnízdečko kopíruje tvar mámina těla a děťátko se tak cítí spokojeně a v bezpečí. Adaptace na okolní svět je díky němu mnohem přirozenější.

118063-201782-baby-nellys-sada-komplet-oboustranne-hnizdecko-velvet-60-x-90-cm-vesmir-modra 

 

Jedno hnízdečko řeší hned několik situací

Chcete si položit miminko na pohovku nebo postel a bojíte se, aby vám z ní neupadlo? Díky hnízdečku se bát nemusíte, jelikož hnízdečko má vždy okrajový mantinel, který ho ochrání před pádem.

 

Bojíte se, že své miminko při společném spánku zalehnete ? V případě, že miminko uložíte do hnízdečka, tak se tak rozhodně nestane!

 

Jistě víte, že je dobré miminko nechávat pást koníčky - aby se posilovaly šíjové svaly, ramínka a psychomotorický vývoj tak pokračoval v souladu s potřebami miminka. Miminka jsou však na počátku na bříšku nestabilní a lehce se převáží. Mohou se také uhodit do hlavičky. Okrajový mantinel hnízdečka může tedy sloužit jako podpůrný válec, o který se miminko opře, takže mu pomáhá udržet se na rukách a zabrání tak případnému překulení a nárazu do hlavičky. 

 

Všimli jste si, že se občas miminko lekne a rozhodí ručičkami? Jedná se o tzv. - Moroův úlekový reflex, který začne pomalu mizet až po 3. měsíci věku miminka. Pokud miminko rozhodí ručičkami a nenarazí jimi do dělohy, vytřeští oči, lekne se a začne plakat, jelikož si uvědomí, že není v bříšku! V hnízdečku ale ručičky narazí do mantinelu a tlumí tak reflex a zároveň zabrání probuzení miminka. Protože Moroův reflex miminko neovládá, často jej dělá ve spánku a díky němu se probudí.

 

Miminko má rádo stále stejné věci. Jedno místo na spaní, je ideální volba, jelikož mu to opět navozuje pocity bezpečí a toho, že je to takhle všechno „správně“, tak jak to zná z předchozích dní. Hnízdečko je snadno přenosné. Miminko tak v něm může spinkat v obýváku na pohovce, poté jej můžete přenést do postýlky do ložnice či pokojíčku a zároveň hnízdečko můžete vzít na návštěvu či pobyt k rodičům.

 

Snažíte se naučit miminko spát již ve vlastní postýlce a ne s vámi ve velké posteli? Hnízdečko vám opět pomůže. Přesun je totiž velmi snadný. Miminko se stále nachází v tom samém prostředí a nebude to pro něj tak velká změna. O to lépe si může zvykat na nezávislé spaní.

Nabídku hnízdeček, které si můžete zakoupit u nás naleznete zde  

 EV-7001

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení